Кралеви од улиците

Издавач: Просоцијал | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Кралеви од улиците | Бр. на страни: 100 | Димензии: 21 | Корица: мека

Се работи за деби-роман на Александар Ковилоски. Приказната во него изобилува со дрога, маалски живот, емоционални односи, македонски затвори и осуденички живот, погрешни размислувања, и сите оние глупости во кои може младиот човек да западне. Преку дејствијата на главниот лик романот ги доловува вредностите во животот и истите ги преиспитува, а приказните во него се сосема приземјени и сведени на реалниот живот. Романот се состои од три дела: првиот е запознавање со ликовите и нивниот начин на живот, вториот навлегува подлабоко во приказната и на некој начин е кулминација на дејствијата, додека третиот го опишува животот во затворите и ја појаснува кулминацијата од вториот дел.

Цена: 200 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Кралеви од улиците

Категорија:
ИСБН: 978-608-66479-1-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кралеви од улиците”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in