Кралица / Чудовиште

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Kraljična Pošast | Бр. на страни: 32 | Димензии: 30 см | Корица: /

Симпатична шаренолика сликовница, којашто може да ја читате од два правци! На едната страна од книгата, ќе ја најдете приказната за едно мало девојче, Варја, која одлучи да стане кралица. Од друга страна, можете да ја прочитате приказната за момчето по име Гал, кое одлучи да стане чудовиште. Дали двете приказни ќе се сретнат на средина од сликовницата?

Цена: 250 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Кралица / Чудовиште

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-089-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кралица / Чудовиште”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in