Кралот е жив, да живее кралот

Издавач: Академски печат | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Краљ је жив. живео краљ | Бр. на страни: 356 | Димензии: 21 | Корица: /

Апострофирање на љубовта како темел на принципот на постоењето ,- Мр Милица Јефтимијевиќ Лилиќ (стр. 7-13 ) Современиот српски роман преку делото на Славко Симиќ „Кралот е жив да живее кралот„/ Билјана З.Билјановска (стр. 351-353)
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Кралот е жив, да живее кралот

Категорија:
ИСБН: 978-608-231-272-9

1 оценка за Кралот е жив, да живее кралот

  1. Rated 5 out of 5

    Билјана

    Доколку имате потреба да се одмарате од секоојдневните настани, побарајте го овој роман, малку ќе ве релаксира со обработка на темата, ем современа ем привлечна за поширок спектар на публика – не баш од 7 до 77 , но од 17 до 97 може.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in