Креативна игра 4-5 години

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Креативна игра 4-5 години | Бр. на страни: 70 | Димензии: 27х20 см, | Корица: мека

Едукативни интегрирани прирачници за деца од предучилишна возраст, компатибилни со принципите и аспектите на програмата за рано учење и развој, со примена на холистичкиот пристап во обработката на содржините. Активностите се длабоко осмислени со различи илустративни и содржински креативни решенија за интегрирање на целите и задачите од повеќе воспитно-образовни подрачја и различните аспекти од развојот на детската личност. Прирачниците се погодни за индивидуални активности на децата, за развој според сопстевеното темпо и за неговото следење од стана на возрасните. Воедно даваат одлична можност и за воспоставување на интеракција и комуникација на релација дете-дете и дете-возрасен.

Прирачниците ги има и на Албански јазик.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 240 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Креативна игра 4-5 години

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-16-2

2 оценки за Креативна игра 4-5 години

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in