Кревки ангели

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Sovány angyalok | Бр. на страни: 280 | Димензии: 21 | Корица: /

Романот „Кревки ангели“ е истовремено сензуален и далечен, жестоко интимен и апстрактно студен. Не разбира, не сфаќа дека не сакам да кажам ништо друго освен она што се случи, она што го чувствував, дури и ако не знам што чувствував. Значи, преземам одговорност за стореното. Јас немам иднина. Влегов во ќор-сокак, подобро да лежам на земјава тука, разберете веќе еднаш, господине адвокат, не можам да продолжам. И онака не сум навикната на борба, мене мајка ми ме учеше да трпам, на понизност, да перам, да готвам. Да молчам. Тогаш нема да има проблеми. Ако кажам нешто, може да си направам голем проблем. И да си го убиете мажот? И тоа ви го кажа мајка ви?

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Кревки ангели

Категорија:
ИСБН: 978-608-261-053-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кревки ангели”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in