Критичарот како уметник

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 137 | Димензии: 180x110 | Корица: /

„Критиката  сама по себе е уметност.“ Ова е еден од исклучителните аргументи во текстот кој најверојатно е еден од најубедливите критички дијалози на Оскар Вајлд. Критичарот како уметник ја истражува Вајлдовата одбрана на критиката преку остар, духовит, остроумен дијалог и фасцинантни, одлично обмислени аргументи. Овој теориски дијалог користи базични примери за да дискутира на многу теми, како критиката, како уметничката форма, вистинската дефиниција на критичарот, вредноста на критиката над уметноста и многу други. Како вистинско богатство за обожавателите на Вајлд и добродојден прилог кон секоја библиотека, Критичарот како уметник го поткрепува духовитиот поглед на големиот светски писател и неговата вистинска љубов кон уметноста.

Цена: 200 ден 170 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Критичарот како уметник

Категорија:
ИСБН: 978-608-653-068-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Критичарот како уметник”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in