Кројцеровата соната / Отец Сергиј

Издавач: Инсигнис | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Крейцерова соната / Отец Сергий | Бр. на страни: 140 | Димензии: 200 x 130 | Корица: мека

Во книгата Кројцеровата соната се раскажува за тоа колку се тешки последиците од прељубата, па иако книгата била забранета од цензурата, сепак станала најпознатата книга во творештвото на писателот.„Жената е среќна и постигнува се што ќе посака тогаш кога ќе го залуди мажот. И затоа главната задача на жената е да умее да го залудува. Така било, така и ќе биде.“ „Во тоа се и спасението и казната на човекот, кој, кога неправилно живее, може самиот да се помрачува за да не ја согледа опасноста на својата положба.“ „Јас живеев за луѓето оправдувајќи се дека живеам за Бога, а таа живее за Бога мислејќи дека живее за луѓето.“
Рангирано 5 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 290 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Кројцеровата соната / Отец Сергиј

Категорија:
ИСБН: 978-608-481-00-9

2 оценки за Кројцеровата соната / Отец Сергиј

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in