• Не можете да додадете "Жена вредна злато" во кошничката затоа што производот го немаме на залиха.

Крстопатот на Константин

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 274 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Според легендата, клиновите со кои Исус Христос бил закован за крстот исчезнале по неговото воскреснување. Еден е вметнат како дел од круна, друг е ставен на врвот на копје, а третиот е претопен во сечило за меч... Оној кој ќе ги поседува и трите ќе владее со светот. Истата легенда кажува дека третата света реликвија се наоѓа на Балканот, на југот, во една земја која е потресена од граѓанската војна, во градот каде што е роден Константин Велики. Во пролетта 1939 година Хајнрих Химлер му подарил мапа на Адолф Хитлер со нацртани шест правци во кои би требало да се движи истртажувањето на античкото ариевско минато. Еден од тие правци покажувал на Србија, поточно Ниш...
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 190 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Крстопатот на Константин

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-628-8

1 оценка за Крстопатот на Константин

  1. Rated 5 out of 5

    Tomi Zografski (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in