Крцкање на скалите

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Marrið í stiganum | Бр. на страни: 320 | Димензии: 13×20 | Корица: мека

Кога телото на една жена е пронајдено покрај светилник во исландскиот град Акранес, набрзо станува јасно дека локалците ја познаваат.

Главниот полициски истражувач во случајот, Елма, која се вратила во Акранес по пропаднатата врска, со своите колеги Сејвар и Хурдур почнува истрага што открива шокантна тајна во минатото на мртвата жена, која одекнува до ден-денес…

По серијата откритија што ги прават, Елма и нејзиниот тим обелоденуваат серија долгокриени злосторства што ја потресуваат целата заедница. Чепкајќи низ урнатините на уништените спомени на граѓаните, тие мора да ги избегнуваат сè посериозните закани и да ја донесат правдата… пред да биде предоцна.

Романот ги добил наградите „Blackbird“ за криминалистичка литература и „Storytel“ за најдобра аудиокнига на Исланд во 2018 година.

Цена: 400 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Крцкање на скалите

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-494-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Крцкање на скалите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in