Кругот на животот

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Кругот на животот | Бр. на страни: 392 | Димензии: 21 cm | Корица: /

За моќта на зборот... Да го живееш сонот...
Роман кој ја преточува смислата на животот во смислата на љубовта.
„И кој рекол дека светот е голем? Таа можеше да го прегрне со две раце“

,,Кругот на животот” оставa без здив затоа што е книга во која се случува обработка на неколку животи од еднаш, испреплетени приказни, чудесен крај, голема неизвесност и интригантност. Овој роман е и психолошка драма. Сите ликови наизменично се главни ликови затоа што приказната се врти помеѓу сите

Цена: 345 ден 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Кругот на животот

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0414-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Кругот на животот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in