Крвава приказна

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Blood fable | Бр. на страни: 268 | Димензии: 20 | Корица: мека

Мејн, 1980. Утописката будистичка заедница е на работ на колапс. Авторитетот на харизматичниот водач се руши откако неговите следбеници сфаќаат дека се предолго експлоатирани. За да бидат работите полоши, единаесетгодишниот син на еден од приврзаниците дознава дека мајка му има рак. Наоѓајќи прибежиште во својата фантазија, момчето почнува да зборува за друго време и место. Неговите родители веруваат дека тој се сеќава на својот претходен живот. Ова сеќавање е приказна за потрагата по изгубениот град рефрактирана низ леќата на авантурите кои момчето сака да ги чита. Но чудно, како што светот околу нив се распаѓа, тој и неговите родители откриваат дека неговата приказна како да ги претскажува настаните кои се случуваат во нивните сегашни животи. „Семејна драма, фантастично патување, и поетична рефлексија на љубовта, смртта и предавството, овој неверојатен, дораснат роман ја разоткрива тешката врска меѓу слободната мисла и слепата верба, одбегнувањето и просветлението. „Крвава приказна“ на Оисин Куран е авантура за срцето и душата.“ —Јохана Скибсруд, автор на „Сентименталисти“ и „Квартет за крајот на времето“

Цена: 360 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Крвава приказна

Категории: ,
ИСБН: 978-9989-33-763-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Крвава приказна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in