Крвта на змејот

Автор: Luca Enoch
Издавач: М-комикс | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Il sangue del Drago | Бр. на страни: 96 | Димензии: А5 | Корица: /

Драгонеро - една поинаква стрип приказна.
За сите љубители на жанрот епска фантастика, Ви го претставуваме најновиот стрип на македонски јазик, сагата за поранешниот кралски набљудувач Иан Аранил и неговата дружина оркот Гмор и виленичката Сера. Во првата епизода од стрип серијата: моќите на Иан предизвикани од "Крвта на змејот".

Цена: 119 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач М-Комикс

Report an abuse for product Крвта на змејот

Категорија:
ИСБН: ISSN 1857-9418 1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Крвта на змејот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in