Кучето што мјаукаше и мачето што џавкаше

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Кучето што мјаукаше и мачето што џавкаше | Бр. на страни: 40 | Димензии: 225 х 225 мм | Корица: мека

Приказна за прифаќањето, самодовербата и припадноста. Приказна што им укажува на децата што значи прифаќање на различните од нив, кои имаат исти чувства, желби и потреби, но ги изразуваат на поинаков начин. Приказна што пренесува неколку пораки: 1. колку и да сме различни, сите сме прекрасни на свој начин; 2. секогаш ќе најдеме некој сличен на нас; 3. не сме сами!

Цена: 550 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Кучето што мјаукаше и мачето што џавкаше

Категории: ,
ИСБН: 978-608-66234-0-1

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Questions and Answers

You are not logged in