Куќа над брановите

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Куќа над брановите | Бр. на страни: 160 | Димензии: А5 | Корица: мека

Финалист за Роман на годината за 2020 година, Фондација „Славко Јаневски“. Свет што умира. Куќа над брановите, на осамен остров среде Океанот. Спомени од минатото, тајни стари илјадници години, надеж за нов почеток… и љубов, во сенката на Црното сонце.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Куќа над брановите

Категорија:
ИСБН: 978-608-49380-3-3

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Questions and Answers

You are not logged in