Куќата на гласовите

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: La casa delle voci | Бр. на страни: 297 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Пјетро Гербер не е обичен психолог. Специјалист е за хипноза, а сите негови пациенти имаат нешто заедничко: тие се деца. Тие често поседуваат важни информации, закопани длабоково нивната меморија, детали што полицијата и судиите можат да ги искористат во истрагите. Пјетро е најдобриот во цела Фиренца, каде е познат како „ заспивачот на деца“. Но, при повик од другата страна на светот, од колешка од Австралија која му препорачува пациент, Пјетро реагира збунето и со недоверба. Хана хол не е дете , туку возрасна личност. Таа е прогонувана од сеќавање од детството, кое можеби не е реално. За да се открие дали тој фрагментод сеќавањето е вистинит и ли е илузија, Гербер мора да ѝ помогне да го изнесе на виделина девојчето кое се‘ уште е во неа. Девојчето со многу имиња, кое заедно со своето семејство живеело на магично место, во „ куќата на гласовите “. Десетгодишното девојче кое било сведок на убиство. Или можеби не било само сведок...
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 468 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Куќата на гласовите

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0811-1

1 оценка за Куќата на гласовите

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Непредвидлива, тензична и возбудлива психолошка мистерија!
    Каризи е мајстор кога станува збор за убаво склопени и заплеткани трилери 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in