Куќата на калинките

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: A house of pommegranates | Бр. на страни: 140 | Димензии: 20 | Корица: мека

Оскар Вајлд е мајстор за пишување бајки. Пишува со потребната магија и чудо на убавината.Куќата на калинките се состои од четири чудесни бајки кои пренесуваат моќни морални поуки, волшебно напишани, со цврсто критикување на поделбата и почит кон убавината на душата, за разлика од телото. Прекрасна книга за сите оние кои сакаат да уживаат во елегантниот, приемчив стил на Оскар Вајлд во уште едно негово генијално остварување.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Куќата на калинките

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-445-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Куќата на калинките”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in