Куќата на орхидеите

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Hothause flower | Бр. на страни: 572 | Димензии: 21 | Корица: мека

1939 година. Во светот беснее војна. Две семејства засекогаш се поврзани со тајни. Познатата пијанистка Џулија Форестер многу време во детството минуваше во стаклената градина на благородничкиот имот Вортон парк. Сега, додека закрепнува од семејна трагедија, Џулија одново бара утеха во Вортон парк кој неодамна го наследи Кит Крофорд, харизматичен маж чиј живот е преполн со тага...
Рангирано 4.67 од 5 според 6 рејтинзите на корисниците
(6 оценки на корисници)

Цена: 520 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Куќата на орхидеите

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0501-1

6 оценки за Куќата на орхидеите

 1. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 4 out of 5

  Vesna Pesheva Jankovski (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Фросина Трајковиќ (верификуван корисник)

 5. Rated 4 out of 5

  Vesna Pesheva Jankovski (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Јелеонора Маринковиќ (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in