Куклената претстава

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The puppet show | Бр. на страни: 379 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Сериски убиец ги пали своите жртви на познатите праисториски камени кругови во Лејк Дистрикт. Тој не остава никакви траги и полицајците се беспомошни.

Кога на јагленосаните остатоци од третата жртва го наоѓаат врежано неговото име, му ја прекинуваат суспензијата на посрамотениот детектив Вашингтон По и го вклучуваат во истрагата од која тој дефинитивно не сака да биде дел.

Како партнерка ја добива генијалната, но социјално неприлагодена аналитичарка Тили Бредшо и заедно пронаоѓаат трага која е оставена за да ја види само тој. Мистериозниот убиец има план и од некоја причина По е дел од него.

Како што се појавуваат сѐ повеќе нови тела, така По открива дека е многу поинволвиран во случајот отколку што можел да замисли. Со шокантниот крај кој ќе сруши сѐ што некогаш мислел дека знае за себе, По ќе дознае дека постојат и многу полоши работи од тоа некој да те запали жив…

Цена: 490 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Куклената претстава

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-151-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Куклената претстава”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in