Куќната помошничка

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: The housemaid | Бр. на страни: 325 | Димензии: 21 | Корица: мека

Мили Каловеј живее во својот автомобил и очајно бара пристојна работа. Затоа, веднаш ја прифаќа понудата за куќна помошничка во богатото семејство Винчестер, занемарувајќи ги ситните проблеми што доаѓаат со позицијата.

Се вселува во таванското сопче на прекрасната куќа, каде што има сопствен кревет и покрив над глава – но зошто вратата се заклучува само однадвор? Зошто Нина Винчестер постојано прави неред и ги меша работите и датумите? Зошто градинарот ја предупредува дека ја демне опасност, но не сака да и каже ништо поконкретно?

За жал, Мили нема скршена пара и нема свој дом, па не може да си дозволи да даде отказ.
Освен тоа, со се поголемата привлечност што ја чувствува кон Ендру, сопругот на Нина, не е сосем сигурна дека сака да го направи тоа.

Сепак, наскоро ќе дознае дека ситуацијата во домот на Винчестерови не е воопшто таква каква што изгледа на прв поглед.

Цена: 520 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Куќната помошничка

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-198-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Куќната помошничка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in