Квалитетни наставни планови за средно физичко образование

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Quality lesson plans for secondary physical education | Бр. на страни: 700 | Димензии: 216х280 мм | Корица: /

/Книгата Квалитетни наставни планови за средно физичко образование, второ издание, претставува златен рудnник за наставниците по физичко образование. Новите теми во книгата не ги одразуваат само тековните стандарди во физичкото образование, туку, исто така, ви помагаат физичкото образование да го направите интересно за учениците. користете ја Квалитет ни наставни планови за средно физичко образование, второ издание, за да обезбедите програма со највисок квалитет за вашите ученици и да ги вклучите децата во физичкото образование.

Цена: 2500 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Квалитетни наставни планови за средно физичко образование

Категорија:
ИСБН: ISBN 978-608-4627-52-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Квалитетни наставни планови за средно физичко образование”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in