Квиз Ај погоди

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Квиз Ај погоди | Бр. на страни: 48 | Димензии: 25х15х5 | Корица: /

Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на точниот одговор и ливчиња за забележување на резултатите. Прашањата во сликите се наменети за деца на возраст од 3-5 години. ШТО НЕДОСТАСУВА - слика што го претставува избришаниот дел или уште еден објект од истиот вид (овошје, зеленчук, животни, птици, мебел, цветови, прибор за јадење...) или уште еден објект со исто својство (боја, форма), или она што недостасува во логичката низа. Решенијата се еднозначни. Магичниот прозорец, покрај задоволството што го дава при проверка на точниот одговор на интересен и нестандарден начин, дава можност овој квиз да се користи повеќе пати и за повеќе играчи, а да не претрпи оштетување.

Цена: 330 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Квиз Ај погоди

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-58-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Квиз Ај погоди”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in