Квиз Англиски

Издавач: Едука Мак | Јазик: English | Година: 2016
Оригинален наслов: Квиз Англиски | Бр. на страни: 96 | Димензии: 25х15х5 | Корица: /

Квизот по англиски содржи 96 нумерирани прашања, „магичен прозорец” за исчитување на точниот одговор и ливчиња за забележување на резултатите. Целта на овој квиз, покрај добрата забава, е да помогне при запознавањето и усвојувањето на некои вообичаени поими од англискиот јазик. Магичниот прозорец, покрај задоволството што го причинува при проверка на точноста на одговорот на интересен и нестандарден начин, дава можност овој квиз да се користи повеќе пати и за повеќе играчи, а да не претрпи оштетување. Квизот може да го игра поединец или група, при што секој ќе ги забележува своите резултати, а на крајот ќе се прогласи победник со најмногу точни одговори

Цена: 330 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Квиз Англиски

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-39-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Квиз Англиски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in