КВИЗ АСОЦИЈАЦИИ

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: КВИЗ АСОЦИЈАЦИИ | Бр. на страни: 48 | Димензии: 25х15х5 | Корица: /

Квизот содржи 48 илустрирани задачи, „магичен прозорец“ за отчитување на точниот одговор и ливчиња за бележење на резултатите. Сите задачи се од ист тип: за зададените четири поими, прикажани со слика или текст, треба да се пронајде поимот на којшто тие асоцираат. Со поставување на „магичниот прозорец“ над црвеното поле, може да се провери точниот одговор на интересен и нестандарден начин. Овој квиз може да се користи повеќе пати и со повеќе играчи. Квизот може да го игра поединец или група, при што секому може да му се бележат резултатите и на крајот да се прогласи победник со најмногу точни одговори.

Цена: 390 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product КВИЗ АСОЦИЈАЦИИ

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-58-

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “КВИЗ АСОЦИЈАЦИИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in