Квиз Бета 2

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Квиз Бета 2 | Бр. на страни: 10 | Димензии: 28х19х5 | Корица: тврда

Во оваа игра, картичките се ставаат со ликот надолу, разделени по групи. Еден играч ја фрла коцката и зема картичка со број. Од извлечените картички, кои ги гледаат и сите други играчи, се обидува да состави одередено животно и доколку успее, се трга на страна. Квизот е составен од 10 слики од животни поделени на 4 дела (глава, тело, нозе и опашка). На задниот дел од секој дел има ознака. ЦЕЛ: Запознавање со животните и со деловите од нивните тела, развивање на моќта на забележување, развивање на натпреварувачкиот дух.

Цена: 330 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Квиз Бета 2

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-42-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Квиз Бета 2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in