КВИЗ ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: КВИЗ ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ | Бр. на страни: 48 | Димензии: 25х15х5 | Корица: /

Квизот содржи 48 илустрирани задачи, „магичен прозорец“ за отчитување на точниот одговор и ливчиња за бележење на резултатите. Задачите прикажани на сликите се наменети за деца на возраст од 4 до 7 години. Илустрирани се доволно сугестивно на општо поставената задача ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ, што е воедно и насловот на квизот. НАТРАПНИК – објект што според некој критериум не припаѓа на групата како останатите пет на картичката (на пример: не е овошје, не е зеленчук, не е домашно животно, не е птица, не е цврста храна, не е зимска облека, не е со иста форма, не е со иста боја ...). Решенијата се единствени. Со поставување на „магичниот прозорец“ над црвеното поле, може да се провери точниот одговор на интересен и нестандарден начин. Под точниот одговор се крие знакот „смајли“. Овој квиз може да се користи повеќе пати и со повеќе играчи. Квизот може да го игра поединец или група, при што секому може да му се бележат резултатите и на крајот да се прогласи победник со најмногу точни одговори.

Цена: 390 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product КВИЗ ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-58-

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “КВИЗ ПРОНАЈДИ ГО НАТРАПНИКОТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in