Квиз за Текнувала

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Квиз за Текнувала | Бр. на страни: 48 | Димензии: 25х15х5 | Корица: мека

Квизот содржи 48 нумерирани илустрирани прашања, „магичен прозорец“ за исчитување на точниот одговор и ливчиња за забележување на резултатите. Наменет е за деца на возраст 5-8 години, но може да биде и интересен тест за повозрасните. Прашањата не се едноставни, но исклучително се логички и не бараат математичко предзнаење или познавање од околината, како ни вештина на читање. Квизот може да го игра поединец или група, при што секој ќе ги забележува своите резултати, а на крајот ќе се прогласи победник со најмногу точни одговори.

Цена: 297 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Квиз за Текнувала

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-57-5

Questions and Answers

You are not logged in