Квиз : забавувај се и учи

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Квиз : забавувај се и учи | Бр. на страни: 196 | Димензии: 29 см | Корица: мека

Оваа интересна и едукативна книга е наменета, пред се, за учениците и за сите оние што сакаат да учат преку игра и забава. Содржи 1000 прашања, кои се прекрасно илустрирани и се однесуваат на сите области од животот, природата, светот на животните, спортот и многу други. Книгата претставува предизвик за секого, да го тестира своето знаење и благодарение токму на оваа книга учењето станува вистинско задоволство.

Цена: 525 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Квиз : забавувај се и учи

Категорија:
ИСБН: 9989-809-99-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Квиз : забавувај се и учи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in