Латински цитати

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 184 | Димензии: 125X200 | Корица: /

Оваа книга содржи голем број мисли за човекот и за животот – каков e и каков би требало да биде; изреки на големи луѓе за посебни моменти; правила што ги препорачувале лекари, црковни поглавари, правници. Во времето кога науката и техниката биле слабо развиени, луѓето повеќе размислувале за човекот и собрале многу драгоцени искуства за него. Сега ви ги нудиме, во заокружена форма, и ви препорачуваме да ги искористите најдобро што умеете. Зашто потекнуваат од луѓе на мислата, потврдени филозофи, научници, книжевници и теолози. А фактот дека изреките собрани во оваа книга го опфаќаат времето од III век пр. н.е. до втората половина на XIX век сведочи за заслугите на латинскиот јазик за создавањето на европската култура.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Латински цитати

Категорија:
ИСБН: 9786082011080

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Латински цитати”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in