Лавиринти, судоку и нешто плус

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Лавиринти, судоку и нешто плус | Бр. на страни: 40 | Димензии: А4 | Корица: тврда

Оваа книга ќе им помогне на децата при:

- Развој на когнитивните способности и вештини; разбирање дека секоја ситуација може да се решава чекор по чекор за да се дојде до целосната слика.
- Развој на функционалните вештини, како планирање, користење техники и стратегии во решавањето на проблемските ситуации.
- Развој на фината моторика, сензорните вештини и координацијата око-рака.
- Поттикнување на самодовербата, креативноста и фантазијата.
- Градење чувство за тимска работа: споделување идеи, почитување на туѓото мислење, критичко и самокритичко размислување, потреба да се даде или да се побара помош.

Цена: 120 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Лавиринти, судоку и нешто плус

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-401-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лавиринти, судоку и нешто плус”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in