Лексикон на странски зборови

Издавач: Зозе Мургоски-Скопје | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Лексикон на македонскиот јазик | Бр. на страни: 581 | Димензии: 20 cm | Корица: мека

Речник на странските зборови во македонскиот јазик. Над 20 000 странски зборови објаснети со кратки и јасни дефиниции.

Цена: 400 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Лексикон на странски зборови

Категорија:
ИСБН: 998965110-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лексикон на странски зборови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in