Лектирен водич за основно образование : II-V одделение

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Лектирен водич за основно образование : II-V одделение | Бр. на страни: 161 | Димензии: 21 см | Корица: /

Книгите „Лектирен водич за основно образование“ ги обработуваат врвните остварувања од светската класика и македонската книжевност, односно лектирните изданија за основните училишта, без кои не може да се замисли ни едно читателско искуство и речиси ни една современа библиотека. Објавувањето на овие книги е поттикнато од барањата на учениците, родителите и наставниците, а со цел новите лектирни изданија да станат уште подостапни (поразбирливи и поприфатливи), па токму од тие причини секој пооделен осврт ги содржи: белешкатa за автopoт, главните ликови и нивните карактеристики, дејствието, пораката и сите најбитни особености на разгледуваното дело.

Цена: 270 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Лектирен водич за основно образование : II-V одделение

Категории: , , , , ,
ИСБН: 978-9989-33-765-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лектирен водич за основно образование : II-V одделение”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in