Лектири и обработки за средно образование

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Лектири и обработки | Бр. на страни: 188 | Димензии: / | Корица: мека

Читателите во овој прирачник ќе пронајдат низа непоходни информации за книжевно - историските, теориските, стилските, јазичните и тематско - идејните карактеристики на делото. Прирачникот дава можност за наоѓање на битни информации за темелните и репрезентативните делови и места во светската и македонската книжевност.

Цена: 250 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Лектири и обработки за средно образование

Категории: ,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лектири и обработки за средно образование”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in