Ленман

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 340 | Димензии: 210x190 | Корица: /

Роман за младоста и за идеалите на една генерација, која се родила во пламенот и виорот на слободарскиот дух. Секоја страница е натопена со најчист и благороден патриотизам, со копнеж и визија за посреќна иднина на татковината. Вдахновените јунаци на оваа белетристичка повест, со душа и тело, храбро и достоинствено, минувајќи низ најтешки искушенија, понижувања и страдања, сакаат да го остварат сонот на своите предци, на Илинденците и на сите македонски борци во историјата на нашиот народ. 

Цена: 400 ден 200 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Ленман

Категорија:
ИСБН: 9989-682-10-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ленман”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in