Лет над облаците

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Hypnotizing Maria | Бр. на страни: 125 | Димензии: 0 | Корица: /

Уште една кратка но моќна книга на Ричард Бах, кој по десет години се враќа со позитивна животна порака.. Тоа е вистински настан за милионите обожаватели на Бах. Во овој спој на „Матрикс“ и на „Тајна“, Бах ја истражува стварноста и дава одговори што оставаат без здив.Во волшебниот и непредвидлив роман, извонредниот писател Ричард Бах им се враќа на своите главни теми: љубовта кон летаwето, духовноста и метафизиката. Во оваа напната приказна Бах зборува за пилотот Џејмс Форбс и за неговата средба со Марија, заробена во авион без пилот. Во текот на нивниот разговор, Форбс си припомнува за својата средба со наметливиот хипнотизер и со неговата почината сопруга. Како и во случајот на претходните бестселери на Бах, приказната е средство за истражуваwе на различни духовни и философски прашања. Бах заклучува дека нашиот свет е резултат на хипнотички сугестии како и дека тајната на смислениот живот се состои во тоа да научме да ги контролираме тие сугестии.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Лет над облаците

Категорија:
ИСБН: 9786082300535

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лет над облаците”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in