Лет над облаците

Original title: Hypnotizing Maria | Num. of pages: 125 | Dimensions: 0 | Cover: /

Уште една кратка но моќна книга на Ричард Бах, кој по десет години се враќа со позитивна животна порака.. Тоа е вистински настан за милионите обожаватели на Бах. Во овој спој на „Матрикс“ и на „Тајна“, Бах ја истражува стварноста и дава одговори што оставаат без здив.Во волшебниот и непредвидлив роман, извонредниот писател Ричард Бах им се враќа на своите главни теми: љубовта кон летаwето, духовноста и метафизиката. Во оваа напната приказна Бах зборува за пилотот Џејмс Форбс и за неговата средба со Марија, заробена во авион без пилот. Во текот на нивниот разговор, Форбс си припомнува за својата средба со наметливиот хипнотизер и со неговата почината сопруга. Како и во случајот на претходните бестселери на Бах, приказната е средство за истражуваwе на различни духовни и философски прашања. Бах заклучува дека нашиот свет е резултат на хипнотички сугестии како и дека тајната на смислениот живот се состои во тоа да научме да ги контролираме тие сугестии.

Price: 300 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Лет над облаците

Category:
SKU: 9786082300535

Издавачки центар ТРИ

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Лет над облаците”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in