ЛЕТЕН ПАКЕТ: ТРИЛЕРИ

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: ЛЕТЕН ПАКЕТ: ТРИЛЕРИ | Бр. на страни: 500 | Димензии: 21х13 | Корица: /

ЦРВЕНА КАКО КРВ - САЛА СИМУКА
Среде арктичката зима, седумнаесетгодишната Лумики Андерсон во темната комора на своето школо пронаоѓа куп банкноти со флеки од гримизна боја. Илјадници евра оставени да се сушат – покриени со нечија крв. Лумики живее сама, не оди на забави и не ги следи озборувањата на училиште, уверена е дека го оставила минатото зад себе. Ама пронаоѓањето на крвавите пари менува сè. Лумики е вовлечена во вител од опасни настани. Кога ќе се посомнева во корумпираниот полицаец и брутален предводник на наркоманското подземје, ќе се најде во смртна опасност. 
СВЕТСКИ БЕСТСЕЛЕР ПРЕВЕДЕН НА 50 ЈАЗИЦИ.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=71601

ГРОБОТ НА ЏЕЛАТОТ - АСЛИ ПЕРКЕР
Иса беше чуварот на гробиштата. Откако се исели во Истанбул негов единствен пријател му беше Хамит, кој му ги носеше за да ги закопа луѓето што ги убиваше. 
Хамит беше најдобриот стрелец, убиец во подземниот свет. Сам живееше во животот и немаше никого освен внук му – Лутви. 
Лутви беше младич кој сакаше многу бргу да напредува во подземјето. Имаше ѓаволест шарм.
Фуат беше асоцијален тип. Меѓутоа со помош на остроумноста и снаодливоста успева да го спаси Лутви од обезбедувањето на Универзитетот. Од тогаш судбината им се поврзува на овие четири мажи.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=36316

КОЛЕРА МААЛО - МЕТИН КАЧАН
Фантастичен крими трилер, што ја отсликува болната андерграунд реалност на сиромашните квартови во Истанбул. 
Колера Маало е место каде што се случуваат бизарни случки поврзани со проституција, наркомани, религиозни фанатици, насилства и убиства. Пишувајќи сатирично за овие случувања, авторот изгубил контрола врз својот живот и во својата 51-ва година извршил самоубиство, исто како и главниот лик во романот - Салих.
http://kupikniga.mk/BookDetails.aspx?Pr=36015
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 750 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product ЛЕТЕН ПАКЕТ: ТРИЛЕРИ

Категорија:
ИСБН: 123123

1 оценка за ЛЕТЕН ПАКЕТ: ТРИЛЕРИ

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in