Лето како во „Мама миа“

Издавач: Арс ЛИБРИС | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: My Mamma Mia Summer | Бр. на страни: 248 | Димензии: 21 | Корица: /

Лорел не ризикувала никогаш во животот. Сепак, како што се приближува летото, решена е да го направи она што никој не би го очекувал од неа. Инспирирана од музиката од омилената група АББА и уште поомилениот филм „Мама миа“, го зема пасошот и се качува на лет за Скопелос, подготвена да доживее летна авантура. Со звукот на брановитe, опкружена со прекрасни предели, Лорел го истражува островот и ужива во дружењето со ексцентричната сопственичка на шармантната вила во која е сместена. Волшебните зајдисонца, остриот вкус на виното, мирисот на морето, преубавите плажи: сето тоа и прираснува за срце. Меѓутоа, кога ќе се наметне прашањето за враќање во Лондон, ќе мора да донесе важна одлука...

Цена: 390 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Лето како во „Мама миа“

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-743-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лето како во „Мама миа“”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in