Левораката дама : мистериозните случаи на Енола Холмс

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The Case of the Left-Handed Lady | Бр. на страни: 176 | Димензии: 20см | Корица: /

Сега и филм на „Нетфликс“ со Мили Боби Браун, Хенри Кавеил и Хелен Бонам Картер!

Енола Холмс е во бегство! Зад петиците ù е, ни помалку ни повеќе, туку нејзиниот постар брат, Шерлок Холмс. Сепак, додека се обидува да му измолкне на легендарниот детектив – во најголемиот, најмрачниот и највалканиот град на светот – таа ги открива неочекуваните цртежи на Леди Сесили, што ù оставаат силен впечаток. Но, Леди Сесили е исчезната без трага. Храбро трагајќи по левораката дама низ темните улици на Лондон, Енола ризикува повеќе од што треба. Ги ризикува сопствениот идентитет и сопствениот живот, во случај многу покомплексен од обично исчезнување на една леворака дама.

„Левораката дама“ е втората книга од серијалот „Мистериозните случаи на Енола Холмс“ од веќе признаената авторка Ненси Спрингер – совршена приказна за вљубениците во Шерлок Холмс, детективската фикција и мистеријата.

Цена: 280 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Левораката дама : мистериозните случаи на Енола Холмс

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-270-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Левораката дама : мистериозните случаи на Енола Холмс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in