Лирските музи на Хрватска: (панорама на современи хрватски поетеси)

Автор: разни
Издавач: Макавеј | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Лирските музи на Хрватска : (панорама на современи хрватски поетеси) | Бр. на страни: 226 | Димензии: А5; 21cm | Корица: мека

Лирските музи на Хрватска : (панорама на современи хрватски поетеси) / приредувач Бранко Цветкоски (во соработка со Ружица Циндори) ; превод од хрватски Бранко Цветкоски, Весна Ацевска

Цена: 630 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Макавеј

Report an abuse for product Лирските музи на Хрватска: (панорама на современи хрватски поетеси)

Категорија:
ИСБН: 978-608-205-516-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лирските музи на Хрватска: (панорама на современи хрватски поетеси)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in