Лисецот младоженец – Јужноамерикански раскази

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2001
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 71 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Во книгата под наслов ,,Лисецот младоженец” опфатени се сказни, легенди и преданија на јужноамериканските народи и на поголемиот дел од народите на Пацификот – народите на Австралија, на Нов Зеланд, на Папуа Нова Гвинеја, на Филипини и на Хаваите. Овој избор е дополнет и со сказни на Црнците што живеат таму. Стотици илјади, па и милиони Црнци биле префрлени во земјите на Латинска Америка како робови за да ги заменат индијанците во земјоделските работи по големите плантажи.

Цена: 100 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Лисецот младоженец – Јужноамерикански раскази

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-237-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лисецот младоженец – Јужноамерикански раскази”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in