Лошата вештерка

Издавач: Светот на Биби | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Лошата вештерка | Бр. на страни: / | Димензии: / | Корица: тврда

Шпилот има 31 карта. Картите им се делат на сите играчи (играат минимум 2). Ако играчот добие 2 исти карти, ги трга настрана. Потоа почнува извлекувањето - тој што седи од левата страна на играчот кој има најмногу карти му влече една карта, потоа следниот влече од него итн. Ако со картата што ја извлекол направи пар, ги остава настрана. Играта трае додека на еден играч не му остане картата Вештерка и тој се прогласува за Вештерка. Му следува казна која е однапред договорена (на пр., да си нацрта точка, или нешто друго, на носот, челото, лицето...)

Цена: 220 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Светот на Биби

Report an abuse for product Лошата вештерка

Категорија:
ИСБН: 006

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Лошата вештерка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in