Ловец на глуварчиња

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Lovac na maslačke | Бр. на страни: 140 | Димензии: 140х200 | Корица: мека

Маша не се плаши од ништо – ниту од мрак, ниту од бура, ниту од глушец, ни змија. Таа има само еден голем страв и никому не кажува за тоа, дури ни на мама. Се плаши дека ќе го заборави тато, кој ја научи како да лови глуварчиња. Најдобриот другар на Маша се вика Јанко и седи во клупата со неа. На почетокот тој беше малку необичен. Беше многу лут и не сакаше со никого да разговара, дури ни со Маша. Со помош на мама Сенка, тетка Драга и една добра учителка, Маша и Јанко ќе ги победат своите стравови и ќе научат многу работи за љубовта и за пријателството.

Цена: 250 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Ловец на глуварчиња

Категорија:
ИСБН: 978-608-259-459-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ловец на глуварчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in