Ловец на зајаци

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Kaninjägaren. | Бр. на страни: 521 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Десет мали зајаци, сите облечени во бело
Се обидоа да летнат до небото со летачка.
Врвцата на летачката се скина,
И сите паднаа долу.
Место на небото отидоа во...
Тукушто се стемнило, Софија во големата луксузна вила на периферијата на Столкхолм, во која ја чека новиот клиент.

Цена: 550 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Ловец на зајаци

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-10-0924-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ловец на зајаци”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in