Ловци на фазани

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Fasandræberne | Бр. на страни: 416 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Во 1987 година, во викендичка во северна Данска, сурово се убиени брат и сестра. Полицијата се сомнева дека убиецот е дел од една приватна гимназија во која учат децата на најбогатите семејства во земјата. Учениците од ова елитно друштво се познати по организирање насилни оргии. Сепак, истрагата е попречена од високи полициски инстанции. Дваесетина години подоцна случајот повторно е на масата на полицискиот инспектор Карл Морк, брилијантниот детектив што раководи со Секторот Q – одделението за нерешени случаи. За него станува јасно дека не е сè така како што изгледа на прв поглед. Тој ќе дојде до Кими, жената што живее на улица и краде за да преживее и која мајсторски го усовршила криењето од полицијата. Но не ја бараат само претставниците на законот бидејќи таа чува тајни поради кои и моќници од високите општествени кругови би можеле да ја бараат нејзината глава. Tајната што Кими ја крие може да смени сè.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Ловци на фазани

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-441-4

Questions and Answers

You are not logged in