Ловци на глави

Автор: Ју Несбе
Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: Hodejegerne | Бр. на страни: 244 | Димензии: 140 х 205 | Корица: /

Роџер Браун е пронаоѓач на стручни кадри и е најдобар во својата професија.Но, ваквата кариера не е доволна за да го финансира неговиот луксузен начин на живот и новата галерија на неговата сопруга. Една вечер, на отварање на изложба, тој се запознава со Клас Греве, кој не само што е совршен кандидат за позицијата извршен директор на една компанија, туку е и решение за сите негови финансиски грижи: Греве, навидум случајно, спомнува дека е сопственик на слика од Питер Пол Рубенс од непроценлива вредност, која се води како исчезната уште од времето на Втората светска војна - а Роџер Браун е вплеткан во кражби на уметнички дела. Но, откако ќе провали во станот на Греве, покрај сликата открива и многу други работи. А, Клас Греве станува најужасното искуство во животот на Роџер Браун.

Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 400 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Ловци на глави

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-139-6

4 оценки за Ловци на глави

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Даниела Карастојанова (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Јованка Нанеска (верификуван корисник)

  Preubava kniga, nemam komentar, procitajte ja i ke se uverite.

 4. Rated 5 out of 5

  Andriana Gruevska Popovska (верификуван корисник)

  Вистински трилер, вреди да се прочита.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in