Љубопитното зајаче

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Љубопитното зајаче | Бр. на страни: 16 | Димензии: А4 | Корица: /

Оваа книга – сликовница влијае на социоемоционалниот развој на детето и е наменета за децата од предучилишна и рана училишна возраст, таа е водич за работа на воспитувачите и одлична книга за заеднички поминато квалитетно време помеѓу децата и родителите. Љубопитноста на зајачето кое е избрано за главен лик во оваа сказна се поистоветува со детето и неговата љубопитност во постојаното откривање на околината што го опкружува.

Цена: 260 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Љубопитното зајаче

Категории: ,
ИСБН: 978-60849-5115-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубопитното зајаче”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in