Љубов-дијагностика на кармата

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Љубов-дијагностика на кармата | Бр. на страни: 188 | Димензии: 0 | Корица: /

С. Н. Лазарев, духовник, филозоф, научник и психолог, со својата истражувачка работа изгради интегрален метод за духовно прочистување и излекување од тешките онколошки заболувања, тргнувајќи од тоа дека претераното врзување за духовно-човечките индивидуални вредности, до ниво на зависност, доведува до појава на внатрешна агресија, а оваа до "оштетување" на душата и до болести. Тој не се задржал само на опис на причините за болестите, туку дал ефикасен тераписки метод за нивно лекување.Пред да пристапите кон читање на оваа книга, би било добро да ја отстраните од себе целата лутина што ја имате спрема Бога, родителите, светот во кој живеете, себеси и судбината, вели Лазатев на почетокот на книгата. Нурнувајќи се во неговото учење ќе научите дека клучот е во љубовта - тогаш кога таа ќе го исполни сето ваше битие ќе станете радосни и, што е уште поважно, здрави.
Рангирано 5.00 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Љубов-дијагностика на кармата

Категорија:
ИСБН: 9786082300085

2 оценки за Љубов-дијагностика на кармата

  1. Rated 5 out of 5

    Иво Митрушев (верификуван корисник)

    Книга која сигурно ќе го промени начинот на Вашето размислување.

  2. Rated 5 out of 5

    Vili

    Вакви книги треба постојано да се реиздаваат. Лек за оние кои бараат да разберат.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in