Љубов во ранетата земја

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 334 | Димензии: 0x0 | Корица: /

Овој роман ја следи трагедијата на Курдите, преку личното искуство на хероината Џоана Ал-Аскари. Преку една женска приказна, авторката ни го опишува страдањето на Курдите,кое читателите го преживуваат преку ужасните моменти од животот на Џоана, иако авторката пишувајќи го овој роман за првпат се запознава со животот на Курдите. Оваа книга е посветена на сите оние кои посакуваат мир и сигурност во светот.

Цена: 190 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Љубов во ранетата земја

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-599-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубов во ранетата земја”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in