Љубов во време на колера

Original title: El amor en los tiempos del cólera | Num. of pages: 360 | Dimensions: 140 x 205 | Cover: мека

Длабоката младешка љубов на Флорентино Ариса и Фермина Даса се соочува, последователно, со три сериозни препреки: неодобрувањето од таткото на Фермина, едно патување за заборав и докторот Хувенал Урбино, најпосакуваниот ерген во областа. Последната пречка се чини погубна: набрзо Фермина се венча со Хувенал.

Но, Флорентино Ариса е поет, музичар, романтичар: педесет и една година, девет месеци и четири дена по нивната прва средба, на погребот на нејзиниот сопруг, со шапка принесена до срцето, Флорентино ù го повторува на Фермина својот завет за вечна верност и љубов. За воља на вистината — шестотини дваесет и две внимателно прибележани љубовни авантури подоцна.

Rated 5 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

Price: 500 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Љубов во време на колера

Category:
SKU: 978-9989-187-70-4

Издавачки центар ТРИ

1 review for Љубов во време на колера

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in