Љубов

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: L'amour seul | Бр. на страни: 210 | Димензии: 140х210 | Корица: мека

„Тој ја посака истиот момент. Затоа што беше нешто забрането и беше неверојатно таа да се заинтересира за него затоа што беше девица и затоа што би поцрвенела кога би ја слекол гола. Можеби би плачела кога би ја допрел. Таа глетка би била најубавото задоволство.“
Госпоѓица Д’Албрехт има 15 години. На господин Де Рамон не му се знае возраста. Се предаваат еден на друг со восхит. Сонуваат за вечна љубов каква што нема на овој свет. Разделени, но не заборавени, госпоѓица  Д’Албрехт и господин Де Рамон вечно ќе се следат: во книгите, во соништата, во осаменоста, во тишината и во смртта.
Чудесен и трогателен љубовен роман, ликови со неверојатна невиност, возвишен, чист и строг јазик.

Цена: 320 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Љубов

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-255-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Љубов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in